Regulamin korzystania z Platformy zakupowej
1. Definicje:
Terminy użyte w regulaminie oznaczają:
Regulamin - niniejszy Regulamin korzystania z Platformy zakupowej.
Platforma zakupowa - serwis internetowy o charakterze zamkniętym, prowadzony przez Operatora Platformy, w ramach którego organizowane są aukcje elektroniczne, przesyłane zapytania ofertowe, składane oferty handlowe oraz świadczone inne usługi związane z handlem.
Postępowanie zakupowe – Zapytanie, Aukcja oraz ogłoszenie publikowane na Platformie zakupowej.
Administrator Systemu – Logintrade S.A., z siedzibą we Wrocławiu, 54-203 Wrocław, ul. Legnicka 57D, lokal B/J, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej VI Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000438056, NIP 8942953589, REGON 020811830.
Operator Platformy - LT Serwis sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 00-644 Warszawa, ul. Polna 48/11, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem 0000311815, NIP 8992656072, REGON 020811361 – podmiot odpowiedzialny za kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych, w szczególności: przyjmowanie i obsługę zgłoszeń, komunikację z Dostawcą i Kupcem, zarządzaniem bazą Dostawców itd.
Aukcja - postępowanie, w którym Dostawcy składają kolejne korzystniejsze oferty (postąpienia), podlegające automatycznej klasyfikacji w oparciu o cenę lub inne parametry zdefiniowane przez Kupca na Platformie zakupowej.
Zapytanie ofertowe - zwrócenie się do dostawcy z zapytaniem o przestawienie warunków, informacji lub propozycji w odniesieniu do zawartych w zapytaniu potrzeb i warunków.
Użytkownik - podmiot, który zaakceptował warunki niniejszego Regulaminu i zarejestrował się w bazie dostawców Kupca, dla którego zostało utworzone Konto i tym samym uzyskał on dostęp do usług świadczonych w ramach Platformy zakupowej.
Kupiec - Użytkownik Platformy zakupowej, który przesyła zapytania ofertowe, zbiera oferty handlowe oraz organizuje aukcje elektroniczne.
Uczestnik aukcji - użytkownik występujący w roli Dostawcy lub Obserwatora w Aukcji.
Dostawca - Użytkownik, do którego kierowane jest zapytanie ofertowe i który składa oferty handlowe lub bierze udział w Aukcjach w charakterze sprzedawcy towarów lub usług.
Obserwator - Użytkownik, który korzysta z Platformy zakupowej, nie biorący czynnego udziału w Aukcji elektronicznej.
Konto - prowadzone dla Użytkownika pod unikalną nazwą (login) i zabezpieczone hasłem konto będące zbiorem zasobów, w którym gromadzone są dane oraz informacje o jego działaniach w ramach Platformy zakupowej.
Oferta handlowa - oświadczenie woli Dostawcy złożone w terminie wyznaczonym przez Kupca na przyjmowanie ofert w odpowiedzi na Zapytanie ofertowe na Platformie zakupowej.
Oferta w aukcji elektronicznej - oświadczenie woli Dostawcy złożone w toku Aukcji elektronicznej na Platformie zakupowej. Jeżeli w toku Aukcji elektronicznej Dostawca może złożyć wiele ofert, oferta złożona poprzednio przestaje wiązać w zakresie w jakim złożył on ofertę korzystniejszą.
Oferta - Oferta handlowa lub Oferta w aukcji elektronicznej.
2. Zasady korzystania z Platformy zakupowej :
- Udział w organizowanych Aukcjach elektronicznych lub składanie Ofert w odpowiedzi na Zapytania ofertowe z wykorzystaniem Platformy zakupowej możliwy jest wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników.
- Dostawca, do którego skierowane zostało Zapytanie ofertowe w Postępowaniu zakupowym zamkniętym, tj. takim, w którym Oferty mogą składać tylko ci Użytkownicy, do których skierowane zostało Zapytanie ofertowe, nie jest uprawniony do udostępniania treści tego Zapytania w całości ani w części jakimkolwiek osobom trzecim bez zgody Kupca.
- Użytkownikiem może być osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną która akceptuje postanowienia Regulaminu i dokona rejestracji na Platformie zakupowej.
- Rejestracja i udział w postępowaniach na Platformie zakupowej jest bezpłatny.
- Przedmiotem Zapytania ofertowego, Oferty handlowej oraz Aukcji elektronicznej mogą być wyłącznie towary i usługi, których swobodny obrót nie jest zabroniony przez prawo.
- Wszelkie działania utrudniające działanie lub powodujące destabilizację Platformy zakupowej są niedopuszczalne.
3. Aukcje elektroniczne i oferty w aukcji elektronicznej:
- Aukcje elektroniczne prowadzone na Platformie zakupowej nie są aukcjami w rozumieniu Kodeksu Cywilnego..
- Dostawca związany jest ostatnią Ofertą handlową złożoną w trakcie Aukcji elektronicznej bez względu na fakt przebicia tejże Oferty przez innego Dostawcę.
- Dostawca jest związany treścią złożonej przez siebie Oferty w aukcji elektronicznej w terminie i na warunkach wskazanych w zasadach danej Aukcji elektronicznej.
- Rodzaj stosowanej Aukcji elektronicznej i zasady jej prowadzenia z wykorzystaniem Platformy zakupowej definiuje Kupiec, ustalając w szczególności:
- przedmiot Aukcji elektronicznej oraz wymagania dotyczące warunków realizacji,
- kryteria oceny Ofert,
- termin otwarcia oraz termin i warunki zamknięcia Aukcji elektronicznej,
- minimalne wysokości postąpień,
- termin i warunki związania Ofertą,
- warunki udziału w Aukcji elektronicznej.
- Informacje, o których mowa wyżej będą dostępne dla Dostawców w zaproszeniu do Aukcji elektronicznej.
- Instrukcja udziału w Aukcji elektronicznej dostępna będzie w zaproszeniu.
- W toku Aukcji elektronicznej prezentowana jest cena Oferty lub punktowa ocena Oferty złożonej przez Dostawcę oraz cena Oferty lub punktowa ocena najkorzystniejszej złożonej Oferty.
- Kupiec i Operator zastrzegają sobie prawo nieujawniania liczby, nazw Dostawców oraz biorących udział w Aukcji elektronicznej oraz wartości lub punktowej oceny Ofert handlowych.
- Kupcowi przysługuje prawo zmiany warunków lub odwołania Aukcji elektronicznej przed jej rozpoczęciem oraz prawo unieważnienia lub odstąpienia od Aukcji elektronicznej, w całości lub części, również po jej zakończeniu oraz prawo zakończenia Aukcji elektronicznej bez dokonania wyboru.
- Kupiec zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru Dostawcy. Zakończenie Aukcji elektronicznej nie jest równoznaczne z udzieleniem przybicia.
- Aukcje elektroniczne prowadzone są w cenach netto lub brutto – zasady i warunki składania Ofert określa Kupiec.
- Kupiec zastrzega sobie prawo do nieodpowiadania na złożone Oferty. Brak odpowiedzi w terminie związania Ofertą oznacza, że Oferta nie została przyjęta do realizacji.
4. Zapytania ofertowe i oferty handlowe:
- Dostawca jest związany treścią złożonej przez siebie Oferty handlowej w terminie i na warunkach wskazanych w Zapytaniu ofertowym.
- Kupcowi przysługuje prawo, w każdym czasie, zmiany warunków lub odwołania lub odstąpienia lub unieważnienia w całości lub w części Zapytania ofertowego zgłoszonego z wykorzystaniem Platformy zakupowej.
- Kupiec decyduje o możliwości zmiany Ofert handlowych złożonych przez Dostawców przed upływem terminu składania Ofert.
- Oferty złożone po upływie terminu składania mogą nie być brane pod uwagę przy wyborze Ofert.
- Oferty handlowe składane są w cenach netto lub brutto – zasady i warunki składania Ofert określa Kupiec.
- Kupiec zastrzega sobie prawo do nieodpowiadania na złożone Oferty. Brak odpowiedzi w terminie związania Ofertą oznacza, że Oferta nie została przyjęta do realizacji.
- Kupiec zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru Dostawcy.
5. Zatwierdzanie wyników wyboru ofert, podstawa realizacji:
- Wyniki wyboru ofert podlegają zatwierdzeniu przez Kupca.
- Kupiec zastrzega sobie prawo unieważnienia w całości lub części przeprowadzonego postępowania w przypadku, gdy:
- cena najkorzystniejszej Oferty przewyższa kwotę, którą Kupiec przeznaczył na sfinansowanie zamówienia,
- złożenie zamówienia nie leży w interesie Kupca,
- postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy.
- O wynikach wyboru Ofert Dostawcy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną.
- Podstawą realizacji przyjętej Oferty będzie umowa podpisana przez Kupca lub pisemne zamówienie przesłane Dostawcy w terminie związania Ofertą.
- Dostawcy nie przysługuje prawo odwołania się od wyników wyboru Ofert oprócz sytuacji, gdy zostało to inaczej zdefiniowane w dokumentacji dotyczącej Postępowania zakupowego.
6. Zobowiązania i odpowiedzialność Operatora:
- Operator świadczy nieprzerwanie usługi udostępniania Platformy zakupowej z wyjątkiem przerw technicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania serwisu.
- Operator zobowiązuje się o poinformowaniu wszystkich Użytkowników w przypadku wprowadzenia dodatkowych usług płatnych na Platformie zakupowej i nie naliczania żadnych opłat bez zamówienia usługi ze strony Użytkowników.
- Z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, Operator nie odpowiada za szkody powstałe w związku z niniejszym Serwisem lub jego użytkowaniem bądź niemożnością użytkowania przez któregokolwiek z Użytkowników lub w związku z niewłaściwym działaniem, błędami, brakami, zakłóceniami, defektami, opóźnieniami w operacji lub przekazie, wirusem komputerowym, awarią linii lub systemu.
- Operator nie ponosi odpowiedzialności za zachowania Użytkowników w ramach serwisu ani za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez nich umów zawartych w wyniku Aukcji elektronicznej lub złożonych Ofert handlowych, jak również nie ponosi odpowiedzialności za następstwa działań podjętych przez Użytkowników oraz osoby trzecie, a stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu.
- Operator w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za:
- jakość, bezpieczeństwo lub legalność dostarczanych przez Dostawców towarów lub usług,
- prawdziwość i rzetelność informacji podawanych przez Użytkowników,
- niezawarcie przez Użytkowników umowy,
- utrudnienia lub niemożność uczestniczenia w Aukcji elektronicznej lub złożenia Oferty z przyczyn niezależnych od Operatora,
- szkody powstałe z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów zawartych za pośrednictwem Platformy zakupowej, jak również szkody powstałe wskutek działań lub zaniechań innych Użytkowników.
- Operator nie ponosi odpowiedzialności za ujawnienie przez Dostawcę osobom trzecim nazwy konta i hasła dostępu do Platformy zakupowej.
- Operator nie jest stroną w zakresie umów zawieranych pomiędzy Kupcami i Dostawcami a w szczególności nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkie roszczenia Użytkowników, którzy zawarli umowę w wyniku aukcji lub na podstawie wysłanych Zapytań ofertowych oraz złożonych Ofert handlowych prowadzonych przy użyciu Platformy zakupowej.
- Operator nie jest instytucją właściwą do rozstrzygania sporów pomiędzy Kupcem a Dostawcą.
- Spory pomiędzy Dostawcami a Operatorem rozstrzygane będą przez sądy właściwe dla miasta Wrocławia.
7. Przetwarzanie danych osobowych przez Kupca (LOTOS SPV 1):
- Administratorem danych osobowych podanych przez Użytkowników przy rejestracji w bazie dostawców Kupca jest LOTOS SPV 1 Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk. Z LOTOS SPV 1 można się skontaktować poprzez: adres e-mail: odo@lotosspv1.pl lub pisemnie na adres siedziby wskazany powyżej.
- W LOTOS SPV 1 został wyznaczony inspektor ochrony danych, z którym można się skontaktować we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych poprzez e-mail: iod@lotosspv1.pl.
- Zebrane dane osobowe Użytkowników – przedsiębiorców, ich reprezentantów oraz przedstawicieli wskazanych do kontaktu – będą przetwarzane w celach związanych z: prowadzeniem bieżących oraz przyszłych postępowań dotyczących wyboru złożonych Ofert i ewentualnych dalszych działań zmierzających do zawarcia umowy; wysyłaniem zaproszeń do złożenia Oferty, analizy otrzymanych Ofert w postępowaniach zakupowych ogłaszanych i prowadzonych przez LOTOS SPV 1 na Platformie zakupowej, w tym oceny dostawców oraz badania ich wiarygodności.
- Zakres zbieranych danych w związku z realizacją powyższych celów dotyczyć będzie danych podanych przez Użytkowników przy rejestracji, jak również danych pozyskanych z publicznie dostępnych rejestrów CEIDG, KRS (w tym: imię, nazwisko i nr PESEL – wspólników, członków Zarządu lub prokurentów) oraz od usługodawców, od których pozyskiwane są analizy i raporty w zakresie wiarygodności finansowej i wypłacalności kontrahentów oraz potencjalnych kontrahentów.
-
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych podanych przez Użytkownika w celach wskazanych powyżej, wynikającą z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (zwanego dalej RODO) jest:
- podejmowanie działań dotyczących postepowań zakupowych przed zawarciem umowy, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO – w przypadku potencjalnych kontrahentów osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych;
- prawnie uzasadniony interes LOTOS SPV 1 zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f RODO, związany z organizowaniem przetargów, aukcji elektronicznych lub konkursów ofert, w celach kontaktowych z potencjalnymi kontrahentami, jak również oceną dostawców (w tym profilowaniem) oraz badaniem ich wiarygodności, na potrzeby podejmowania działań przed zawieraniem umów o współpracy – w przypadku wszystkich potencjalnych kontrahentów, osób ich reprezentujących, jak również osób wskazanych przez nich do kontaktu.
- Dane osobowe będą udostępniane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie LOTOS SPV 1, w tym m.in. obsługującym systemy informatyczne wykorzystywane na potrzeby realizacji postępowania zakupowego, świadczącym usługi archiwizacyjne, doradztwo prawne; przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z LOTOS SPV 1 i wyłącznie zgodnie z jej poleceniami.
- Dane przetwarzane będą przez czas trwania postępowania zakupowego, a po jego zakończeniu przez czas obowiązywania ewentualnej umowy oraz prawnej możliwości dochodzenia roszczeń z tytułu jej realizacji, roszczeń z tytułu uczestnictwa w postępowaniu zakupowym oraz przez okres umożliwiający zapobieganie oszustwom i nadużyciom, ale nie dłużej niż przez 6 lat od zakończenia obowiązywania umowy lub od zakończenia postępowania zakupowego bez zawarcia umowy.
- Każda osoba, której dane zostały zebrane, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu w przypadku przetwarzania jej danych osobowych w oparciu o prawnie uzasadniony interes LOTOS SPV 1, o którym mowa w pkt 4 lit. b. W przypadku potencjalnych kontrahentów - osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych – przysługuje także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od LOTOS SPV 1 danych osobowych w powszechnie używanym formacie elektronicznym, które można przesłać w zależności od potrzeby innemu administratorowi danych.
- W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z LOTOS SPV 1 lub z Inspektorem ochrony danych (dane kontaktowe zostały wskazane powyżej).
- Każdej osobie przysługuje również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ( na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych.
- Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest dobrowolne, jednak brak ich przekazania może skutkować brakiem możliwości wzięcia udziału w postępowaniach zakupowych organizowanych przez LOTOS SPV 1.
8. Ochrona danych osobowych w zakresie przetwarzania przez Administratora Systemu i Operatora:
- W zakresie dotyczącym zarządzania platformą zakupową, wobec danych Dostawców, Kontrahentów oraz Klientów Kupca zarejestrowanych na Platformie Zakupowej administratorem jest Logintrade S.A. z siedzibą we Wrocławiu (Administrator Systemu), adres e-mail: kontakt@logintrade.pl, który powierza przetwarzanie danych LT Serwis sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Operator Platformy).
- W sprawach związanych z ochroną danych w zakresie przetwarzania ich przez Logintrade S.A. i LT Serwis sp. z o.o. należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, adres e-mail: ochronadanych@logintrade.com.pl.
- Dane Użytkowników są przetwarzane przez Logintrade S.A. i LT Serwis sp. z o.o. na podstawie zgody wyrażonej przez nich przy okazji rejestracji wyłącznie w celu zapewnienia funkcjonalności platformy zakupowej Kupca.
- Administrator nie przewiduje udostępniania przetwarzanych danych podmiotom zewnętrznym, z wyjątkiem sytuacji przewidzianych prawem.
- Dane osobowe przetwarzane są przez okres niezbędny do wykonania usługi, chyba że co innego wynika z przepisów prawa.
- Dane osobowe podawane są przez Użytkownika dobrowolnie, jednak ich podanie jest niezbędnym warunkiem do korzystania z Platformy zakupowej.
- Wobec danych przetwarzanych przez Logintrade S.A. Użytkownikowi przysługują wszystkie prawa przewidziane w pkt 7 ust. 7-10.
- Logintrade S.A.. z siedzibą we Wrocławiu sprawuje funkcje Administatora Systemu zakupowej i realizuje zadania związane z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania Platformy zakupowej.
- LT Serwis z siedzibą w Warszawie sprawuje funkcje Operatora Platformy i realizuje zadania związane z przetwarzaniem danych osobowych w ramach funkcjonowania Platformy zakupowej.
9. Tajemnica przedsiębiorstwa:
- Kupiec zastrzega, iż wszelkie nieujawnione zgodnie z prawem do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa Kupca lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą dla Kupca udostępnione Użytkownikowi w związku z korzystaniem z Platformy zakupowej stanowią prawnie chronioną tajemnicę przedsiębiorstwa Kupca.
10. Postanowienia końcowe:
- Regulamin staje się wiążący dla Użytkownika z chwilą zarejestrowania się w bazie dostawców Kupca i utworzenia Konta na Platformie zakupowej.
- Operator może zawiesić na czas określony albo nieokreślony Konto w przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, negatywnie wpływają na wizerunek serwisu lub w inny sposób szkodzą Operatorowi lub Kupcowi.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem znajdują zastosowanie odpowiednie przepisy RODO, Kodeksu Cywilnego, ustawy oraz przepisy wykonawcze wydane na ich podstawie.
© Logintrade.pl- 2024